YÖNETİCİLER ÇOK FENA BUNALDI!

YÖNETİCİLER ÇOK FENA BUNALDI!

Taşra yönetiminde yeni atamalar yolda. Duyumlarımıza göre Isparta il müdürü yakında Edirne il özel idare genel sekreterliğine atanacak ve yerine Kırıkkale il milli eğitim şube müdürlerinden biri gelecek...

 Taşra yönetiminde yeni atamalar yolda. Duyumlarımıza göre Isparta il müdürü yakında Edirne il özel idare genel sekreterliğine atanacak ve yerine Kırıkkale il milli eğitim şube müdürlerinden biri gelecek. Isparta milli eğitim müdürlüğüne gelmesi muhtemel şube müdürünün kardeşinin milletvekili olduğu söyleniyor.

Buna benzer bazı atamalarında yine yakın zamanda gerçekleşmesi bekleniyor. Burada asıl sıkıntı şu ki: bir şekilde imkanı ve adamı olanlar oradan oraya kolay bir şekilde gidip gelebilirken yer değiştirmek isteyen yöneticilerle ilgili belirsizlik de sürüyor.

Binlerce şube müdürü, ilçe müdürü ve il müdür yardımcısı rotasyon belirsizliği içerisinde bunalmış durumda. İl müdürlerinin çoğunluğu rotasyonu desteklediklerini her ortamda dile getiriyorlar. İlçe müdürleri ve şube müdürleri de çoğunlukla adil bir yer değiştirme istiyorlar. Rotasyonu desteklemeyenler de kendilerini psikolojik olarak hazırlamış durumdalar.

Uzun süre aynı yerde çalışan yöneticiler her bakımdan yıpranmış ve hırpalanmış durumdalar. Patlama noktasına gelen yöneticiler dört gözle yönetmelik beklerken hala ‘çıktı’, ‘vaz geçildi’, ‘bu sene olmayacak’ dedikodularından fena halde bıkmış durumdalar.

657 sayılı DMK’da yapılacak bir değişiklikle genel bir rotasyon uygulamasının getirileceği, uygulamanın 2014 yazında ancak uygulanabileceği duyumuna da biz ulaştık. Ancak bu tür duyumlar sadece ortada dolaşan söylenti olmaktan ileri gidemiyor. Eğitim sitelerinde yazılan ve birbiriyle çelişen haberler artık güven bunalımına yol açıyor. Ancak aslında yazılanlar yalan haber değil. Bakanlık üst düzey yöneticilerinin ifadeleri sitelere haber olarak düşüyor. Tam olarak ne olacağı bilinmediğinden bu yorumlar da çoğu kez havada kalıyor.

İşini yürütenin istediği zaman istediği yere atanabiliyor olması, adamı olmayanın da yerinde çakılı kalması çok ama çok büyük bir güven sorunu olarak ortada durmaktadır.

Metin KOÇER

mebpersoneli.com.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.