Yöneticiliğe Yeniden Görevlendirme Önerisi

YÖNETİCİLİĞE YENİDEN GÖREVLENDİRMELERDE OKUTABİLECEĞİ DERS YETERLİ OLSUN

Yönetici Atamaları 20.06.2014, 16:37 20.06.2014, 16:37
Yöneticiliğe Yeniden Görevlendirme Önerisi

10.06.2014 tarihli Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin “Yönetici olarak görevlendirileceklerde aranacak genel şartlar” başlıklı 5. Maddesinin c fıkrası“Görevlendirileceği eğitim kurumuna, görevlendirileceği tarihte alanı itibarıyla öğretmen olarak atanabilme şartını taşıyor olmak” şeklinde düzenlenmiştir.

Söz konusu durum, önceki yönetmelikte aranan “yönetici olarak görev yaptığı okulda maaş karşılığı girebileceği ders olması” şartını sağladığı halde, yeni yönetmelikte aranan “görevlendirileceği tarihte alanı itibarıyla öğretmen olarak atanabilme şartını” taşımayan; 10.06.2014 tarihli yönetmelik yayımlanmadan önce ilgili eğitim kurumlarında görev yapan okul yöneticilerinin yeniden görevlendirilmeleri noktasında mağduriyete neden olabilecek niteliktedir.

Türk Eğitim Sen olarak, mağduriyet yaşanmaması ve yönetici görevlendirmelerinde bir anlamda kaosa neden olunmaması adına gerekli düzenlemelerin yapılarak “yöneticilerin görev yapacağı okulda aylık karşılığı okutabileceği dersin olması” şartının yeterli sayılarak, hukuki güvenlik ve dolayısıyla hukuk devleti ilkelerinin de karşılığını bulması için yeniden görevlendirilecek olan söz konusu yöneticilerin atamalarının bu çerçevede yapılması hususunda Milli Eğitim Bakanlığına yazılı başvuruda bulunduk.

 

İlgili yazı için tıklayınız.


TÜRK EĞİTİM-SEN
Yorumlar (13)
hadi ordan 6 yıl önce
branşı olmayan okuluna gitmeli iki saat ders var diye atama mı olurmuş çok saçma sendikalar bir kere de mantıklı bir öneri getirin be.
siz de mi 6 yıl önce
hani aihm gidecektiniz
yine ayni 6 yıl önce
yine aynı .bugun bu hak bir verilir, yarin alinir.sonra yine verilir.sonra yine alınır. yönetim işi profesyonel olmalı.
HAKÇA VE ADİLCE 6 yıl önce
madem ki 8 yıl kotası kondu .4 yılını doldurmuş namusu ve özverisi ile çalışan bir müdür çalışma süresi 4 yıl daha uzatılmalıdır. küskünler ordusu yaratılmamalıdır. inanın arızalı bir vücutta huzur aramak beyhudedir. boşunadır.
söz 6 yıl önce
20111 sınav puanı olanlara haksızlık yapılıyor öncelik bnlara verilmelidir.sendikalar dyy bu sesi
Şube müdürü 6 yıl önce
sayın site yetkilileri hakkı yenen şube müdürlerinin hakkını savunmalısınız. kanun teklifinin büyük bir yara oluşturacağına dikkat çekmeli saygılarımla
hakkı teslim edin 6 yıl önce
yargı kararına rağmen kanun çıkartıyorlar.bunun niçin haber yapmıyorsunuz.hakkın yanında olun lütfen
delidumrul 6 yıl önce
düdük makarnası adam zaten iki saat derse girecek neden olmasin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@