Ders süresini kısaltan İller (5 İl)

Ders süresini kısaltan İller (5 İl)

Ders süresini kısaltan iller güncel liste halinde .....

Okulların yüz yüze eğitime başlamasıyla birlikte bir çok ilde okul önünde ve okul içinde yaşanan kalabalık görüntülerin yansımasından sonra ders süreleri Okul giriş çıkışlarında öğrenci-veli yoğunluğunun azaltılması ve sosyal mesafe sağlanması ders aralarında temizlik ve hijyen şartlarının iyileştirilmesi amacıyla uygulanması yönünde il milli eğitim müdürlükleri ders süreleri noktasında onaylar almaya başladı.

Şu ana kadar bu konuda karar alan iller (5 il) 14:13

MEB, Ders süresini kısaltan İllerden bu kararlarından vazgeçmesini istedi

Yeni kararlar oldukça bu haberimizde güncellenecektir. Sizce ders süresi ve teneffüsler kaç dakika olmalıdır . Haberimiz sonunda bulunan paylaşımın altına yorumlarınızı bekliyoruz.

MEB Personel İnstagram hesabını anında konuya dair bilgilerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL İNSTAGRAM HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN Tıklayınız .

Diyarbakır Valiliği İlimiz genelinde bulunan ve ikili eğitim öğretim yapılan Okullarda 13 Eylül 2021 tarihinden itibaren ders sürelerinin 30 ( Otuz) dakika ile sınırlandırılmasına,

Bursa Valiliği tüm resmi eğitim öğretim kurumlarında 1 ders saati için sürenin en az 35 dakika olacak şekilde planlama yapılmasını, öğlen aralarına ait sürelerin mümkün olduğunca uzun tutulmasını istedi.

Hatay Valiliği, tüm resmi ve okul öncesi kurumlarında ders saatini 40 dakika, diğer resmi ve özel tüm okullarda ise 30 dakika, öğlen arasının normal eğitim yapan kurumlarda 40 dakika, ikili eğitim yapan okullarda ise iki devre arasının 30 dakika olarak belirlendi.

Kırıkkale Valiliği ikili eğitime geçen Temel Eğitime bağlı okullarda ders saatlerinin en az 30 dakika, mesleki ve teknik eğitime bağlı liselerde ise ders saatlerinin en az 35 dakika olarak planlamasını istedi

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünce gönderilen yazı ile il genelindeki resmi ve özel okul öncesi kurumlarda (Anaokulu – Anasınıfı – Uygulama Anasınıfı) ders saatlerinin 40 dakika,diğer resmi ve özel tüm okullarda 30 dakika olarak uygulanması,
öğle arasının normal eğitim yapan kurumlarda 40 dakikaikili yapan tüm okullarda ise 1 saat olarak uygulanması uygun görüldü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
43 Yorum