Bakan'dan Atama Bekleyen Öğretmene Şok Cevap...

Bakan'dan Atama Bekleyen Öğretmene Şok Cevap...

ULASTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 6 yıldır atanamadığını söyleyen İngilizce öğretmenliği mezununa, mevcut sistemde KPSS’de en yüksek puanı almaktan başka çözüm olmadığını söyledi.

 Öğretmen atamaları-

Toplantıda İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olan Çilem Durgun'un öğretmen olarak atanamadığını söylemesi üzerine Yıldırım, bu dönemde alınan öğretmen sayısının 80 yılda alınanın iki katı olduğunu, sayının 800 bine çıktığını belirtti.

Öğretmen atamalarının KPSS sınavındaki başarı derecesine göre yapıldığını kaydeden Yıldırım, şunları kaydetti:
''Diyelim ki bu sene 50 bin öğretmen alınacak. 500 bin öğretmen adayı sınava giriyor puanlar sıralanıyor, 50 bine gelince kesiyor. 500 bini alırsak iş veremeyiz, çünkü yok böyle bir ihtiyaç. Memur alıp oturtmak ne kadar akla yakın bir şey? Sorun geçmişte bu yüksekokulların branşlarının iyi planlanmamasından kaynaklanıyor. Şimdi bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Eski dönemlerde herkes inisiyatif kullanarak memur alıyordu. Böyle bir şey yok. Size 'Merak etmeyin siz de girersiniz' falan diye bir şey söylememi bekliyorsunuz ama böyle bir şey söyleme şansım yok. En yüksek puanı alacaksın yapacak başka bir şey yok.''

Toplantıda bulunan İzmir 1 nolu F Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Ayhan Çapacı, cezaevinde İngilizce öğretmenine ihtiyaç duyduklarını, Çilem Durgun'a iş verebileceklerini dile getirdi.

Kaynak: samanyoluhaber.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

8 Yorum