banner476

BİRAND: DEVLET GENÇLERİ ALDATMIŞ!

Mehmed Ali Birand'ın 32.gün programından sonra yazdığı yazı..

Öğretmen Atamaları 22.10.2012, 22:43 22.10.2012, 22:43
BİRAND: DEVLET GENÇLERİ ALDATMIŞ!
Sayıları 400 bine yaklaşıyor. Öğretmen olmuşlar, ancak atanmıyorlar veya atanamıyorlar. Son derece büyük bir hayal kırıklığı içindeler. Üstelik haklılar. Ne yazık ki, geçmişteki abuk sobuk politikaların kurbanı durumundalar. Ancak, artık bazı gerçekleri görmek ve bu gerçeklerle yaşamayı öğrenmek zorundalar.


Siz bu satırları okuduğunuz sırada ben New York'ta olacağım. Hareketimden önce de, bu akşam 00.30'da Kanal D'de izleyeceğiniz 32.Gün programını çektim ve öğretmenler açısından son derece acı bazı gerçekleri öğrendim.


Atanmayan veya Atanamayan öğretmenlerden söz ediyorum.


Milli Eğitim Bakanlığı bir ilk yaptı. Haklarını arayan öğretmenlerin temsilcileriyle, Bakanlığın üst düzey yetkililerinin bir programda buluşmalarını ve açık açık sorularını yanıtlamalarını kabul etti. Kolay bir iş değil. Hele bürokratlar bu tip karşılaşmayı hiç sevmezler. Salih Çelik (Müsteşar yardımcısı), Ömer Balıbey (Öğretmen Yetiştirme Müdürü) ve Hamza Aydoğdu (İnsan Kaynakları Gen.Md vekili), hiddetli -hatta ağzından alev fışkıran- gençlerin karşısına oturdular ve acı gerçekleri anlattılar.


En sonda söyleyeceğimi şimdi söyleyeyim:


Şu anda iş bekleyen 400 bine yakın öğretmen, bugüne kadar ki Milli Eğitim Bakanlarının yanlış politikalarının kurbanıdırlar. Haklarını aramaları normaldir, ancak gerçekler karşısında başlarının çaresine de bakmaya başlamalılardır. Zira bu yolun çıkışı maalesef yok.


Gençleri dinledikçe içim sızladı. Bir rüya adına yola çıkmışlar ve Devlet tarafından resmen aldatılmışlar. Geçmişteki hatalı politikalarla herşey karman çorban olmuş.


MEHMET ALİ BİRAND


Yorumlar (5)
Giyim Öğretmeni (40 binde 34 kişi) 8 yıl önce
Yürü git ya BRAND!!! programızı ben de izledim resmen azarladınız ordaki öğretmenleri.. dalga geçer bibi yok ağzınıza tutun mikrofonu yok bilmem ne yapın resmen alçakça dalga geçtiniz program başlamadan öncede uyarabilirdiniz o insanları... BENİM YA DA BİZİM DERDİMİZ SE 13 YILDIR ATAMA MADURU TEKNİK ÖĞRETMENLER ATAMA BEKLİYOR 40 BİN İÇİNDE 34 ÖĞRETMENİN ATANDIĞI GİYİM BÖLÜMÜNDE SORUYORUM SİZLERE ADALET HAK HUKUK BUNUN NERESİNDE.. AİLELERİMİZİN GÖZLERİ ÖNÜNDE ÇÜRÜYORUZ NE EVLENİP YUVA KURABİLİYORUZ NE DE GELECEĞE DAİR UMUTLANABİLİYORUZ. SENELERDİR İMAM HATİPLER YÜZÜNDEN SÖMÜRÜLDÜK ELİNİ VİCDANINA KOYAN KUL HAKKINDAN KORKAN HAYALLERİMİZLE OYNAYAN O İNSANLARA SESLENİYORUM YETER ARTIK BU ÜLKEDE BİZLER DE VARIZ MESLEK LİSESİ SADECE İMAM HATİPDEN İBARET DEĞİL SESİMİZİ ÇIĞLIKLARIMIZI DUYUN ARTIK DUYUUUUUUN... BOŞA GEÇEN 4 YILIMIN HER ZERRESİ EMEĞİ GEÇENLERE ZEHİR ZIKKIM OLSUN.. BARİ BUNDAN SONRASI İÇİN 13 YILLIK GECİKMİŞ ADALETİ YERİNE GETİRİN..MESLEKİ VE TEKNİK ÖĞRETMENLER ATAMA İSTİYOR..
MUSA ZENGİN 8 yıl önce
bu ülkede ne kadar az okusan o kadar değerlisin
fenci 8 yıl önce
aynen yıllardır hükümet kandırıyor yazık bu gençlere ve gelecek nesillere
besyo33 8 yıl önce
inşallah ya ne var olsa
resim öğret. 8 yıl önce
devlet tum ımamlarıda işe almak zorunda mı !!onlar alınıyorsa bız neden dışarıdayız?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@